Makale Özeti:
|
Для останнього десятиліття ХХ ст. і початку ХХІ ст. характерна безпрецедентна активізація процесів злиття і поглинання компаній як у розвинених, так і в країнах, що розвиваються. Зазнали змін компанії, які працюють в інформаційному бізнесі. Постає питання доцільності процесів злиття та поглинання, ефективності консолідації і концентрації капіталу в галузі інформаційного бізнесу.
Мета дослідження – розробка методичного підходу й формування на його основі механізму організаційної та економічної концентрації і консолідації керування в інформаційному бізнесі в сучасній глобальній економіці. Основні методи дослідження – діалектичний метод наукового пізнання, загальнонаукові методи аналізу і синтезу, порівняльного аналізу й узагальнення даних.
Проведене дослідження обсягів злиття і поглинання в секторі інформаційних технологій, який безпосередньо впливає на становлення інформаційного бізнесу, дозволило виявити, що створення нових бізнес-моделей за рахунок злиття капіталів спричинило банкрутства. Доведено, що 70% вигідних угод не було реалізовано через недостатньо продуману систему інтеграції компаній. Зроблено висновок, що внаслідок відсутності розробленого дієвого механізму злиття та поглинання капіталу після процесів інтеграції багато компаній в інформаційному бізнесі не мали можливості ефективно функціонувати. Виявлено, що для забезпечення керування концентрацією капіталу необхідно визначити та вивчити споріднені процеси; сформувати набір умов і параметрів, що характеризують кожен процес; призначити менеджера, який керував би й проводив моніторинг лише одного простого процесу.
Наукова новизна одержаних результатів – обґрунтування необхідності застосування організаційно-економічного механізму під час консолідації та концентрації капіталу в інформаційному бізнесі на основі аналізу динаміки злиття і поглинання в секторі інформаційних технологій.
Практичне значення одержаних результатів полягає в можливості застосування організаційно-економічного механізму в ході злиття та поглинання капіталу в інформаційному бізнесі. Застосування цього механізму дозволить удосконалити процес об’єднання та надасть можливість контролювати капітал і здійснювати необхідні зміни на постійній і регулярній основі.
Процеси керування концентрацією та консолідацією капіталу нові для економік світу, тому тенденції їх проходження визначають напрямки подальших досліджень.
|